10029, ул. Чапаева, 7, г. Житомир

+38-0412-447214 info@bliscom.ua

Телерадіокур’єр, ноябрь 2007

«За допомогою ПАК Bliscom Visual Optima вирішуються завдання підготовки і передачі відео на плазмовий мультиекран Infinite (8 модулів) в студії, а також оперативне керування і контроль за відеостіною. Сама Infinite була встановлена і активно використовується з жовтня 2006 р. З ПАК Bliscom Visual Optima з’явилися нові можливості для формування відео на мультиекрані, спростилася робота оператора.
… В програмній частині ПАК Bliscom Visual Optima створюються шаблони відео – те, що глядач побачить на екрані за спинами ведучих. Для кожної телепрограми розроблений один або кілька таких шаблонів. Вони, як правило, складаються з фонового відео, зверху якого з ефектами повільного затухання/появи, у різних комбінаціях виводяться текстові вставки, дата/час, прямі включення із супутників, репортажі тощо.
Шаблон передачі концептуально розробляє режисер, а практично втілює оператор відеостіни. Він же керує програмою під час ефіру. Маючи ряд заздалегідь скомпонованих шаблонів, оператору під час запису телепередачі лише потрібно вчасно переключатися між ними, показувати і приховувати відеоcюжети. ПАК Bliscom Visual Optima надає широкі можливості для обробки зображень. Оператори „1+1” найбільш активно використовують:
— створення, збереження і переключення між шаблонами;
— мікшування і накладання відео джерел;
— повільна поява/розчинення відео;
— розмиті кордони зображення;
— обрізання частин зображення.
Дизайнерські ефекти полягають у розташуванні джерел відео одне відносно іншого і їх накладанні зі збереженням пропорцій, розмірів, прозорості тощо.
Можливості софтверної частини підтримані потужним сервером відеообробки, що також входить в ПАК Bliscom Visual Optima. Сервер був зібраний за спеціальним технічним замовленням телеканалу „1+1”. Він підтримує одночасне захоплення по двом SDI-входам у форматах 525 NTSC, 625 PAL, 720HD, 1080HD; потокове відео із локальної мережі або Internet, і, певна річ, відображення відео і графічних файлів, що знаходяться на жорсткому диску або в локальній мережі.
Передача сигналу без втрат на відстань понад 45 м (від серверної до студії) забезпечується за допомогою оптоволокневого кабелю. Застосовуються також мультипортовий сервер послідовних пристроїв і DVI-дистриб’ютор для посилення і розподілу відеосигналу між модулями Infinite. ПАК Bliscom Visual Optima був розроблений … для вирішення складних завдань візуалізації, коли безпосередня передача сигналу на екран неможлива. Bliscom Visual Optima складається із сервера обробки відеосигналу і програмного забезпечення.
Bliscom Visual Optima формує на відеостінах зображення, в якому сполучаються статичні елементи (тло, фотографії, малюнки) з об’єктами, що динамічно змінюються, – відеофайлами, сигналами відеозахоплення (телекамери), потоковим відео. Робота з Bliscom Visual Optima полягає у моделюванні і оперативному керуванні відеосигналом або запуску попередньо підготованої презентації.
У багатовіконному режимі площина панелі або групи панелей Infinite розділяється на кілька вікон безпосередньо у процесі роботи. Розмір вікна довільний: Bliscom Visual Optima здатна ділити площину без прив’язки до модульної геометрії мультиекрану.
Апаратна частина комплексу є вітчизняною розробкою. На відміну від існуючих на українському ринку аналогів, сервер Bliscom Visual Optima збирається по технічному завданню замовника. Таким чином, функціональність завжди відповідає запитам, враховуються нестандартні потреби. Відмова від неістотних для конкретної ситуації опцій значно зменшує витрати клієнта.»